CRISPR – pohled Dr. Guenter Scheuerbrandt

Díky mnohaleté práci pana doktora  Günter Schuerbrandta, který je znám především díky svým  „výzkumným  zprávám o  DMD“ a rozhovory s odborníky na  DMD, Vám můžeme přinést další  z jeho prezentací v jazyce pochopitelném i laikům.

Dr Schuerbrandt se narodil v roce 1930 v Sensburg v Německu. Poté, co vystudoval chemii ve Freiburgu a Grenoble, strávil dva roky jako postgraduant na Harvardu u profesora Konrada  Blocha a ve Stanfordu u profesora Arthura Kornberga. Po návratu do Německa pracoval pro německou farmaceutickou společnost E. Merck v Darmstadtu a pak ve Spojených státech, kde vedl  screening  DMD a při odchodu z  Merck založil soukromou laboratoř v Breitnau ve Schwarzwaldu k dokonalému novorozeneckého screeningu  pomocí testu bioluminescent kreatin kinázy (CK). V roce 1977  jeho laboratoř začala rutinní dobrovolný testovací program pro celé Německo.

Práce s DMD rodinami  přivedla doktora  Schuerbrandta  k tomu, že je třeba podávat dostupné informace  komunitě  DMD  aby dokázala tlačit na vývoj nových terapií. To byl také hlavní  impuls pro psaní jeho výzkumných zpráv, ve kterých  vysvětluje  jednoduchým způsobem to,  co vlastně vědci v laboratořích po celém světě dělají, aby našli lék pro chlapce s DMD.
CRISPR-Cas-9 for new therapiesSdílet: