COVID-19: aktuální informace (4. dubna)

Čtvrtá on-line přednáška WDO byla zaměřena na to, jak zvládat stres a úzkost v souvislosti s momentální situací. Účastníky dnešní přednášky byli neuropsychologové Dr. Jos Hendriksen a Dr. Molly Colvin.
 
Stres je do určité míry přirozený a užitečný. Ale dlouhodobý stres může vést k vyčerpání. Zdravá reakce na stres buď spočívá v útěku před něčím a nebo ve snaze se s něčím vypořádat. Chronický stres může být těžko odhalitelný. Je třeba relaxovat (dechová cvičení, zdravý životní styl, …) pro to, aby člověk zůstal v psychické rovnováze. Je třeba se starat nejprve o své psychické zdraví a pak teprve o zdraví ostatních, nenechat se vyvést z míry tím, co se objevuje ve zprávách a nestresovat se tím, co by mohlo v budoucnu přinést negativa. Je nutné si uvědomit, že existují věci, které můžete ovlivnit a jiné zase ne a na základě toho se rozhodnout, kam budete směřovat svou energii. Je nutné se naučit nebo lépe pracovat se svými myšlenkami a umět se uklidnit a proto je během dne dobré si pro tyto účely vyhradit několik momentů. Je třeba také zůstat ve spojení s ostatními a komunikovat alespoň formou on-line.
 
U dětí je dobré pomáhat jim s pravidelným dodržováním povinností či zábavných aktivit. Pokud je Vaše díte v obavách z potencionální nákazy, tak je dobré je uklidnit fakty: „Děti mají velmi lehký průběh a možnost nákazy je u nich nízká.“ Je nutné dítě nestresovat přehnanou hygienou nebo izolací, nebo-li dodržování běžných zvyklostí a pravidel nesmí být vyhrocené.
Další přednáška se bude konat za 2 týdny.



Sdílet: