COVID-19: aktuální informace (28. března)

Na dnešním webináři se zmiňovala současná situace v jednotlivých zemích. Hovořili jednotliví zástupci.

USA

Pat Furlong sdělila, že mají více případů než Čína. Například v Ohiu by lidé měli dodržovat rozestupy v obchodech a kasy zde mají plexisklo. Jsou uzavřeny určité podniky. Mají kvalitní zdravotnický personál. Každý stát má jiná nařízení.

Kanada

V Kanadě jsme rádi za zprávy od WDO a PPMD. Pro naši komunitu budeme pořádat seminář, na který pozveme odborníky.

Německo

Máme asi 55000 případů. Nevíme o žádných DMD případech. Neevidujeme tolik úmrtí. Situace je celkem dobrá. Dva lidé z domácnosti mají povoleno vycházet na veřejnost.

Libanon

Nemáme žádné potvrzené DMD případy.

Brazílie

Evidujeme 19 úmrtí a žádné DMD případy. Vláda se snaží veřejnost donutit k tomu, aby zůstala doma, ale náš prezident má jiný názor.

Itálie

Zaznamenali jsme 9000 úmrtí. Komunitu informujeme. Máme povoleno jít nakupovat potraviny a léky. Máme tu pacienta, kterému je 26 let a který má COVID-19, ale nejeví žádné příznaky.

Belgie

Dosud jsme zaevidovali asi 700 úmrtí, ale máme dobré nemocnice. Můžeme zde vycházet. Žije zde 29letý pacient s DMD, který měl COVID-19 a byl nemocný asi 9 dní.

Skotsko

Nevíme o DMD pacientech, kteří by byli pozitivní na COVID-19.

Španělsko

Situace je podobná té v Itálii. Máme nedostatek míst v nemocnicích.

Francie

Víme zde o pacientce s SMA, která se na COVID-19 léčí doma, jelikož péče v nemocnici by pro ni byla velice náročná. Naši synové s DMD jsou stále doma. Naši výzkumníci pracující v laboratořích testují Chlorochin jakožto potenciální lék. Poskytujeme pro rodiny masky. Nemáme potvrzené DMD případy.

Polsko

Máme asi 1400 infikovaných a 19 úmrtí. Žádné DMD případy. Jsme s naší komunitou v kontaktu. Někteří pacienti s DMD pravděpodobně budou muset přejít z Calkortu na Prednison.

Ukrajina

Nemáme žádné potvrzené DMD případy. Přeložili jsme Vaše webináře pro komunitu a lékaře.

Švédsko

Naše vláda nezavedla tak striktní omezení. Na veřejnosti se může setkávat maximálně 50 lidí a školy fungují.

Řecko

George Paliouras řekl, je už 19 dní doma a nechodí tedy do práce. V Řecku je situace podle všeho celkem dobrá.

Nizozemsko

Hovořil Prof. Jan Verschuuren. Zde se snažíme dělat maximum. Zemřelo zde asi 600 lidí. Žádné DMD případy neevidujeme. Stále není vakcína, tudíž je na místě prevence. Dodržujeme zde izolaci, jak to jen jde. V případě, že se dostanete do nemocnice, je třeba mít potřebné informace a kontaktovat svého doktora. Antibiotika nefungují proti této infekci. Některá oddělení v nemocnicích jsou nečekaně málo vytížená. V nemocnici nemusí být tak dobře informovaní o tom, jak správně zacházet s Vaším ventilátorem.Sdílet: