Moje cesta

„Co ti stojí v cestě, to je její součástí.“ — Marcus Aurelius

Cílem projektu  „Moje cesta“  je snížit  vysokou míru sociální izolace  dospívajících pacientů s DMD a BMD  a usnadnit jim realizaci v profesním životě.

Společně můžeme zlepšit životy  mladých bojovníků s onemocněním DMD a BMD, tím, že jim pomůžeme rozvíjet jejich zájmy a dovednosti.

Doufáme, že příběhy našich chlapců budou inspirací pro ostatní mladé lidi, kteří směr své životní cesty teprve hledají.

Cesta fotografa  – Jakub  (BMD 25 let)

„Pocházím z Ústí nad Labem. Chodím do třetího ročníku na střední školu, obor manipulant poštovního provozu. Mé zájmy jsou převážně PC a věci okolo něj, modelářství a focení.  Když se na mě někdo podívá, tak pro něj vypadám úplně normálně a neřekne si, že mi něco je. Pro pohyb na delší vzdálenosti používám elektrický skútr a ve škole používám mechanický vozík. Na kratší vzdálenosti ujdu nějakých 100 m, ale závisí to na více faktorech, třeba jako počasí, jak se vyspím atd… .“

Čeho chci dosáhnout?

„Chci se více věnovat focení. Mám cíl fotit pro National Geographic. Láká mě focení noční oblohy ale k tomu potřebuji foťák. Zatím fotím přes mobil, ale co si budeme povídat, není to pravé ořechové.
Moc bych si přál Canon EOS 200D. Rád fotím jak přírodu, tak i noční oblohu. Samozřejmě, i když někam jedem na výlet, tak člověk chce zachytit tu atmosféru.“

Pokud chcete pomoci Jakubovi na jeho cestě stát se fotografem, můžete přispět na transparentní účet  a do zprávy pro příjemce napsat heslo Jakub. Všem dárcům děkujeme!